Üdvözöljük a Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola honlapján!

Petőfi 200

A Petőfi 200 program keretén belül 2023.05.26-án iskolánk tanulói az 5. és 7. évfolyamról színvonalas és nagyon tartalmas napot tölthettek el a balatonfüredi Jókai villában és a Borcsa étteremben.

petofi200logo.jpgnkalogo.jpg 

 

A tárlatvezetés során a nagyon felkészült múzeumpedagógus Jutka néni, érdekfeszítő előadást tartott tanulóinknak. Az újonnan felújított Jókai villában körbe sétálva gyermekeink megismerhették a Jókai család nyaralóját, benne a család saját berendezési használati- és dísztárgyait, bútorait.

 

Megismerhették Jókai Mór és Laborfalvi Róza viszontagságos egymásra találását. Képet kaphattunk egy erős női jellemről, aki nagyban segítette férje, Jókai írói pályájának kibontakozását és fejlődését. Nemcsak kiváló színésznője volt korának, hanem férjének gondos társa is, remek szakácsnő. Édesanyaként és nagyanyaként is példamutató asszony volt, messze megelőzve korát.

 

Megtiszteltetés volt számunkra belépni Jókai dolgozó szobájába, ahol az Aranyember c. regényét írta és ahová rajta kívül csak felesége léphetett be.

 

A tárlatvezetés után a gyerekek szívesen és lelkesen oldották meg a kvízkérdéseket.

 

Finom ebéd koronázta az irodalmi sétánkat, a balatonfüredi Borcsa étteremben palóclevessel és baracklekváros grízes metélttel.

 

Köszönjük szépen a szervezést és az emlékezetes napot.

 

p1.jpg

p3.jpg

p4.jpg

p6.jpg

p7.jpg

p8.jpg

p9.jpg

p10.jpg

p11.jpg

 

Partnereink
Balatonfüred
Eötvös 100 emlékév
Örökös ökoiskola
Matehetsz
Balatonfüredi Tankerületi Központ
Határtalanul!
Határtalanul!
EFOP pályázatok
EFOP pályázatok
Bakonyerdő Zrt.
Balatinfüredi KSE
Balatoni Tükör
Nemzeti Audiovizuális Archívum
Iskolakerti alapozó program
Támogatók
Nők a Balatonért Egyesület
Vega Ház Kft. Iskolagyümölcs Program
Úszó Nemzet Program
Határtalanul
Magyar Kormány
Bethlen Alap